I ritam i rima i zdrava klima - književnost & glazba

• Category: Narodne
  • Published: Sunday, 15 November 2015 22:00

Kako je čitanje povezano s glazbom? Ima li umjetnosti bez književnosti? Može li išta zamijeniti slova? U kojim su knjigama oni koji pišu o glazbi, i izvode je, pronašli stvaralački poticaj? Postoji li tajna veza između slova i ritmova?

O tome koje su ih knjige zavele i odvele do vlastite poezije, glazbe, proze govore Mile Kekin, glavni tekstopisac i pjevač grupe Hladno pivo, Marko Pogačar, pjesnik koji piše i eseje o glazbi te Andrija Škare, novinar, pisac i coach za pisanje glazbenih kritika, Razgovor s njima vodit će Kruno Lokotar, urednik i festivaldžija.

Tribina se održava u okviru projekta Kroz knjižnicu do mature, koji se u posljednje dvije godine ostvaruje u suradnji sa sedam zagrebačkih učeničkih domova, a namijenjen je srednjoškolcima.

O književnosti i glazbi - u četvrtak, 19. studenog 2015. u 18 sati u Gradskoj knjižnici na Starčevićevom trgu 6, u Galeriji Kupola na 3. katu - pozivamo sve sadašnje, pa i nekadašnje srednjoškolce!

Ivana Fištrek, voditeljica projekta

Gradska knjižnica KGZ-a