Psihijatrijska bolnica Vrapče - knjižnica

• Category: Specijalne
  • Published: Tuesday, 25 August 2009 07:40

... predstavljamo ...

Prateći razvoj psihijatrije ambiciozni liječnici psihijatri u Zavodu za umobolne Stenjevec, u želji da se uključe u sva najnovija i najznačajnija svjetska zbivanja svog vremena, nabavljali su za Zavod sva važnija djela, pa tako danas u Stručnoj knjižnici imamo vrijedne klasike psihijatrijske misli.

Danas Stručna knjižnica u fondu ima 6.117 knjiga (omeđenih publikacija) i prima 43 strana časopisa (financira ih sama Psihijatrijska bolnica Vrapče). Uz posudbu knjižničnog fonda radi se i na informiranju korisnika te pretraživanju medicinskih baza podataka (Medline, Current Contents etc.) kao i suradnja s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom, putem koje naručujemo tražene reference iz British Library.

Voditelj knjižnice : Snježana Spitzmüller, dipl. politolog i bibliotekar
Uredovno vrijeme: 8-16 radnim danom
Telefon: (01) 3780 771

Usluge knjižnice:
  • uslugama knjižnice mogu se koristiti samo uposlenici Bolnice, ostali korisnici imaju pravo na uvid u bibliotečni fond i rad u čitaonici.

• posudba, međubibliotečna razmjena s bibliotekama u Hrvatskoji

• suradnja s Nacionalnom sveučilišnom knjižnicom

• pretraživanje on line baza podataka

Pred tihu turobnu kišu, knjige starinom odišu mirisom
davnine guše i izdišu davno preminule duše.
I poput uvele ruže iz davno preminulih sanja
iz njih struje i kruže dahovi uzdisanja.
Nekoga ko vihor ponesu na barjak i barikade,
a drugog sjetno zanesu u tugu drevne balade.
A vani život struji i teče ko u nabujaloj rijeci
o kako tuga mori i peče u staroj biblioteci.

Stjepan Devčić, pjesnik i novinar, pacijent Bolnice Vrapče gdje je i umro 1974 godine.