Login

Partneri

Popis lektire za osnovnu školu

  • Category: Lektira
  • Published: Monday, 29 March 2010 22:00
  • Written by blanka
  • Hits: 92452

1. razred

1. Jacob i Wilhem Grimm: Bajke ( izbor )
2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
3. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
4. Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka
5. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

 

2. razred

1. Hans Christian Andersen: Bajke ( izbor )
2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
3. Karel Čapek: Poštarska bajka
4. Carlo Collodi: Pinokio
5. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
6. Charles Perrault: Bajke ( izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga, Ljepotica i zvijer )

3. razred

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
2. Ivana Brlić – Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
5. Hugh Lofting: Pripovijesti doktoru Dolittleu
6. Nada Iveljić: Čuvarice novih krovova
7. Gianni Rodari: Putovanje plave strijele ili Čipolino
8. Hrvatske narodne bajke
9. James M. Barrie: Petar Pan
10. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
11. Dragutin Horkić: Čađave zgode
12. Basne ( izbor ) 

4. razred

1. Ivana Brlić- Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova
2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
3. Anto Gardaš: Duh u močvari
4. Erich Kastner: Emil i detektivi ili Blizanke
5. Felix Salten: Bambi
6. Rudyard Kopling: Knjiga o džungli
7. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
8. Johanna Spi: Heidi
9. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa

5. razred

1. Ivan Kušan: Koko u Parizu
2. Šaljive narodne priče
3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
4. Miro Gavran: Svašta u mojoj glavi
5. Pavao Pavličić: Trojica u trnju
6. Dnevnik Ane Frank
7. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera
8. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
9. Jules Verne: 20.000 milja pod morem
10. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa


6. razred

1. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnina
2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
3. August Šenoa: Povjestice
4. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu
5. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
6. Vladimir Nazor: Veli Jože, Pripovijetke
7. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
8. Johnathann Swift: Guliverova putovanja
9. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga
10. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
11. Oscar Wilde: Sretni kraljević


7. razred

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
3. Vladimir Nazor: Pripovijetke
4. Charles Dickens: Oliwer Twist
5. Dinko Šimunović: Duga
6. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
7. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
8. Dobriša Cesarić: Pjesme


8. razred

1. Dinko Šimunović: Alkar
2. Slavko Kolar: Breza
3. Dragutin Tadijanović: Srebrene svirale
4. Ernest Hemingwey: Starac i more
5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka
6. Dnevnik Ane Frank
7. Marija Jurić Zagorka: Kći
8. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka
9. Đuro Sudeta: Mor
10. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje
11. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi
12. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke